Rukometna reprezentacija BiH pobjedom u Bjelorusiji počela kvalifikacije za EP

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila je protiv Bjelorusije u Minsku u prvom kolu druge faze kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine rezultatom 30:29. Bjelorusi su vodili od početka meča. Već na startu prvog poluvremena domaća selekcija je povela sa 3:1, a u nekoliko navrata izabranici Bilala su dolazili na minus jedan. U posljednju minutu

Džumhur više nije među 50 najboljih tenisera svijeta, Bašić na 82. mjestu

Damir Džumhur (Foto: EPA-EFE) Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur nakon neuspjeha na turniru u Moskvi prvi put nakon više od godinu ne nalazi se među 50 najboljih igrača na ATP rang-listi. Džumhur zauzima 51. poziciju sa 940 bodova i u odnosu na prošlosedmični poredak nazadovao je 12 pozicija. Pad na listi zabilježio je i Mirza Bašić

U parku Hastahana “Jaffa i Trik” turnir u odbojci na pijesku

1 / 6 Na Trik terenu za odbojku na pijesku u parku Hastahana u Sarajevu se u subotu i nedjelju, 1. i 2. septembra održava Jaffa i Trik turnir u odbojci na pijesku. Na turniru učestvuje 67 mješovitih, muško – ženskih ekipa, koje se takmiče za nagradni fond u iznosu od 1.000 KM, kojeg su obezbijedili

Izviđač pružio dobar otpor Meshkovu na otvaranju SEHA lige

Rukometaši Izviđača odigrali su solidnu utakmicu na otvaranju SEHA lige protiv Meshkova, iako su na kraju morali pružiti ruku bjeloruskom prvaku koji je slavio pobjedu rezultatom 33:29. Gosti su bolje otvorili susret te su nakon osam minuta igre imali prednost 5:1. Bh. prvak uspio je do kraja poluvremena uhvatiti priključak pa se na odmor otišlo

Sreća u posljednjoj sekundi: Lopta umjesto u golu ostala zaglavljena između prečke i stative

Rukometni klub Tus Fürstenfeldbruck koji nastupa u trećoj ligi Njemačke na nevjerovatan način stigao je do pobjede protiv HSG Konstanza rezultatom 24:23 nakon što se lopta prilikom posljednjeg pokušaja na meču zaglavila između prečke i stative. Blizu 650 gledatelja prisustvovalo je jednoj zaista nevjerovatnoj i nezapamćenoj situaciji u svijetu rukometa, a oni su proslavili pobjedu