U parku Hastahana “Jaffa i Trik” turnir u odbojci na pijesku

1 / 6 Na Trik terenu za odbojku na pijesku u parku Hastahana u Sarajevu se u subotu i nedjelju, 1. i 2. septembra održava Jaffa i Trik turnir u odbojci na pijesku. Na turniru učestvuje 67 mješovitih, muško – ženskih ekipa, koje se takmiče za nagradni fond u iznosu od 1.000 KM, kojeg su obezbijedili

Izviđač pružio dobar otpor Meshkovu na otvaranju SEHA lige

Rukometaši Izviđača odigrali su solidnu utakmicu na otvaranju SEHA lige protiv Meshkova, iako su na kraju morali pružiti ruku bjeloruskom prvaku koji je slavio pobjedu rezultatom 33:29. Gosti su bolje otvorili susret te su nakon osam minuta igre imali prednost 5:1. Bh. prvak uspio je do kraja poluvremena uhvatiti priključak pa se na odmor otišlo

Sreća u posljednjoj sekundi: Lopta umjesto u golu ostala zaglavljena između prečke i stative

Rukometni klub Tus Fürstenfeldbruck koji nastupa u trećoj ligi Njemačke na nevjerovatan način stigao je do pobjede protiv HSG Konstanza rezultatom 24:23 nakon što se lopta prilikom posljednjeg pokušaja na meču zaglavila između prečke i stative. Blizu 650 gledatelja prisustvovalo je jednoj zaista nevjerovatnoj i nezapamćenoj situaciji u svijetu rukometa, a oni su proslavili pobjedu

RK Vogošća osvojio Memorijalni turnir TACCA u Italiji

Rukometni klub Vogošća Poljine Hills je u srijedu navečer otputovao na 21. Memorijalni turnir TACCA u Italiji, koji je naš klub osvojio. Na turniru je učestvovalo pet ekipa, a to su RK Vogošća PH (BiH),RK Lokomotiva Brčko (BiH), HC Pallamano Cassano Magnago (Italija), HC Pallamano Conversano (Italija) i AS Monaco Handball (Francuska), a igrao se

Prvo zlato za Bosnu i Hercegovinu u odbojci na pijesku

Ženski par iz Odbojkaškog saveza Bosne i Hercegovine Maja Živković i Jelena Šakotić osvojile su zlatnu medalju na BVA turniru u Štipu u Makedoniju u kategoriji U-22, koji je odigran od 13. do 15. jula. To je prva zlatna medalja koja je osvojena na BVA takmičenjima odbojke na pijesku. Odbojkaška prvenstva BiH, opremanje terena odbojke